سوالات متداول

به تعدادی از سوالات که شاید برای کاربران پلتفرم بدرقه پیش آمده باشد در این صفحه پاسخ خواهیم داد

سوالات عمومی

آيا بازديد از اين جلسه عمومى و براى همگان امكان پذير است؟

خير براى ورود در اين مجالس هر مجلس داراى صفحه خصوصى است كه فقط با لينك مورد نظر و يا با امكان ايجاد كاربرى و رمزگذارى قابل ورود است

آيا براى شركت در مراسم حتماً بايد از رايانه شخصى يا اپليكيشن خاصى استفاده كرد؟

خير براى حضور در اين فضا كافى است با ورود به لينك اعلامى در فضاي اينترنتى موبايل يا رايانه مستقيم وارد مجلس مورد نظر شد.

مجالس شما فقط منحصر به مسلمانان ميباشد

خير هدف ما بزرگداشت از درگذشتگان است و اين محدود به هيچ دين و مذهب و سليقه اى نيست فقط بايد در چهارچوب قوانين جمهورى اسلامى ايران و امكانات سامانه و محدوده زمانى باشد

قبلاً اجراى اين مجالس را در اينستاگرام و فضاى مجازى مشاهده كرده ايم مزيت شما چيست؟

بله معمولاً همه ما در فضاى مجازى تجربياتى در ارتباط تصويرى زنده و در موارد مشابه بازديد از مجالس مجازى داشتيم ، ولى سامانه بدرقه بصورت تخصصى با ايجاد فضاى ارتباطى واقعى بين صاحبان عزا و شركت كنندگان در مجلس و در نظر گرفتن كليه نيازهاى يك مجلس ترحيم واقعى و درك كليه حاضرين از تعداد ختم قرآن و فاتحه و ذكر صلوات و همچنين ميزان وجوهات و خيارات پرداخت شده بابت متوفى و جلوگيرى از اسراف،حس خوبى را براى صاحبان عزا و بازديدكنندگان از اداى دين به متوفى ايجاد ميكند.

سوالات تخصصی

آيا اجراى برنامه بصورت زنده است?

بله بخشهايى از برنامه بصورت زنده ولى به جهت بالا بردن كيفيت پخش، بخشهايى از آن بصورت ضبط شده و توليدى با پخش آنلاين است.

آيا در اين فضا امكان ارتباط و معرفى خود به صاحب عزا هست؟

بله كاملاً ، شما ميتوانيد با معرفى خود و نسبت با صاحبان عزا مانند مجلس واقعى ضمن ارسال قرائت فاتحه و قرآن و ذكر صلوات از كم و كيف مجلس مطلع باشيد.

در مجلس رسمى معمولاً با ارسال تاج گل و بنر و... ارادت خود را به صاحبان عزا ابراز ميداريم در اين سامانه چه امكانى فراهم است؟

بله معمولاً در كليه مجالس رسمى شركت كنندگان با ارسال تاج گلهاى نفيس و زيبا ويا ارسال بنر و تاج گل مصنوعى از طرف خيريه ها ميزان ارادت خود را ابراز ميدارند كه اين مهم در اكثر اوقات با حجم وسيعى دور ريز گل و رفت و آمد اضافى و اسراف همراه است كه متاسفانه نفعى معنوى براى متوفى ندارد . در اين راستا با تمهيدى كه سامانه بدرقه فراهم نموده اين امكان وجود دارد تا با لينك مستقيم موسسات خيريه و كمك رسان و يا خيريه مدنظر متوفى ضمن جمع آورى و هزينه كرد وجوهات و اعلام آن بصورت بنر و تاج گل مجازى در سايت و مجلس، توشه اي بسيار عالى براى آخرت متوفى فراهم نمود.

در سايت شما به اداى نماز قضا و روزه و رد مظالم وجوهات و.... اشاره شده منظور چيست؟

ما براى رفع نگرانى آندسته از صاحبان عزا كه امكان اجراى بخشى از اجراى وصيت متوفى در اداى تكاليف شرعى و رفع ديون ،ترتيبى براى ارتباط با دفاتر علما اتخاذ كرده ايم تا طبق خواسته متوفى عمل شده و دل نگرانى براى صاحبان عزا در اين باب وجود نداشته باشد.

آيا در انتخاب مداح و سخنران و نحوه اجرا محدوديتى وجود دارد؟

تا جاى ممكن ما روشى را اجرا ميكنيم تا همه سلايق و خواسته ها با نظر سفارش دهنده تامين شود

برگزارى اين مجالس محدوديت خاصى از لحاظ زمان و مناسبتى دارد؟

خير اين مجالس ميتواند جاگزينى براى سوم، هفتم، چهلم، سالگرد و هر زمان ديگرى باشد و در اصل نيت اصلى ما فعلاً امكان بزرگداشت عزيزانى است كه غريبانه به رحمت خدا رفته اند و هيچ مجلسى نداشته اند و انشاالله در دوران پسا كرونا مكملى باشد در كنار همه مجالس براى كسانى كه محدوديت حضور در مجلس ترحيم دارند.

آيا اين مجالس داراى آرشيو و بازنگرى است؟

بله البته بازديد اين مجالس بنا به درخواست سفارش دهنده تا يكهفته و گزيده اى از برنامه براى هميشه قابل بازنگري است.